ÚSPĚCH NEMUSÍ BÝT VSTUPENKOU KE ŠTĚSTÍ!

Ve čtvrtek 10. června jsme na ZŠ Komenského v Hořicích přivítali pana Marka Pavlíka, lektora a kouče v soukromém sektoru i ve státní správě, konzultanta strategického řízení, personalistiky a vzdělávání, pedagoga na CEVRO Institutu a externistu Stanford University. Cílem této návštěvy bylo napomoci žákům objevit svůj skrytý potenciál a ujasnit si své silné stránky, což by jim mělo v následujících ročnících pomoci při volbě povolání.

V první části semináře se lektor zaměřil na konzultaci pojmů úspěch (peníze, moc, prestižní zaměstnání) vs. štěstí (láska, zdraví, kamarádství), aby žáky dovedl ke zjištění, že úspěch není vstupenka ke štěstí! Poukázal na skutečnost, že je štěstí spojeno s našimi talenty a jejich používáním. Proto je tolik důležité své talenty znát, rozvíjet a následně uplatnit v povolání, které nás bude bavit a naplňovat, místo abychom se zaměřovali na „dohánění“ našich slabin, které je vždy méně efektivní a stojí nás víc sil.

V druhé části se lektor věnoval vyhodnocení testu týmových rolí, který si žáci udělali předem v rámci přípravy na seminář. Každý žák si zakroužkoval 3-4 oblasti, ve kterých získal nejvíce bodů, a lektor následně jednotlivé kategorie charakterizoval. Tím žáci „objevili“ své 3-4 nejsilnější stránky – své typické role a postavení v týmu. Na závěr lektor shrnul, že je pro správné fungování týmů potřeba zastoupení všech typů, každý však v jiném počtu. Pro doplnění dostali žáci ještě odkazy na Barettův test hodnot, který zjišťuje osobní hodnoty každého člověka, a na test k odhalení silných stránek. Ve spojení s testem týmových rolí tak může každý žák pokračovat v dalším objevování svého skrytého potenciálu.

Závěrem, bych chtěla zmínit dvě zajímavé reakce žáků. Někteří si „oddechli“, že se nemusí soustředit na to, co jim příliš nejde, jiní došli k uvědomění, že jsou věci, které je baví, jen jim nevěnují pozornost. Ob ojí považujeme za velmi důležité a tetelíme se radostí, že semínka byla zaseta a mohou začít klíčit.

 

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
28
29
30
31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Nuda? ...neznáme!!! - přehlídka zájmových kroužků
04. 09. 2023    
14:00 - 17:00
VSTUP VOLNÝ!
Events on 04. 09. 2023

Další články

Nuda? …neznáme!!!

Už 7. ročník přehlídky volnočasových organizací na Hořicku proběhne v 1. školní den, který letos připadá na pondělí 4. září. Pro

číst více