Nápadník do hodin matematiky I + II

Po dva listopadové úterky jsme se setkávali s učiteli 1. st. ZŠ a spolu s místním lídrem Mgr. Janem Horákem ze ZŠ Eduarda Štorcha v Ostroměři, který s účastníky sdílel své zkušenosti a metody práce z hodin matematiky.  Původně plánované prezenční semináře jsme z epidemických důvodů přenesli do online prostoru.

Cílem těchto setkání bylo, aby učitelé načerpali inspiraci pro aktivizační, motivační, ale hlavně zážitkovou výuku matematiky na prvním stupni, která zahrnuje i nezbytná relaxační a protahovací cvičení a nezapomíná na skupinové hry pro utužení kolektivu a posílení sociálních vazeb. To vše orámováno tématy matematiky, geometrie a finanční gramotnosti a ukázkami použití jednoduchých pomůcek do výuky, které si děti mnohdy vytvářejí samy. Nedílnou součástí byly i ukázky pozitivně pojaté práce s chybou, kdy se chyba stává vítanou součástí výuky, na které se demonstrují různé myšlenkové pochody, možné způsoby řešení atd.

Oba webináře byly nabité ukázkami aktivit a her, které vhodným způsobem oživují učivo matematiky a přinášejí do hodin prožitek a zábavné ladění, které posiluje kladný vztah k předmětu.

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více