Naše školy jsou inspirací pro kolegy z projektu MAP Trutnovsko III a jejich ředitele škol

Minulý týden jsme v našem ORP přivítali milou návštěvu kolegů z Trutnovska, také realizátorů projektu MAP III, kteří si naše území vybrali pro vícedenní výjezd ředitelů MŠ a ZŠ svého ORP. V průběhu tohoto pracovního setkání navštívili ve čtvrtek 4. 5.2023 ZŠ K. J. Erbena v Miletíně, kde pro ně paní ředitelka Velichová s paní zástupkyní Stejskalovou a ve spolupráci s pedagogy připravili zajímavý program. Kromě prohlídky prostor školy bylo možné i díky krásnému slunečnímu počasí využít nabídky školní zahrady. Hned po příchodu bylo do rozpálené hliněné pece vloženo chlebové těsto, které se za pouhých 40 minut změnilo v lahodné pecny chleba. Podával se s máslem a výbornou tvarohovou pomazánkou připravenou kuchařkami domovské školní jídelny. ZŠ v Miletíně má na pozemku školní zahrady funkční archeokoutek, kde si odvážní a hraví zástupci škol z Trutnovska mohli „vyhrabat“ svou Věstonickou Venuši, zkusit si rozdělávat oheň jako pravěcí lovci nebo mlít zrno na chleba po vzoru prvních zemědělců.  Prostě bylo co obdivovat a vyzkoušet.

Prohlídka vnitřních prostor školy, kde se nachází zrekonstruovaná tělocvična, důstojně vybavené praktické dílny nebo v podkroví umístěné odborné učebny (rekonstrukce proběhla za finanční podpory IROP v rámci výzvy MAS Podchlumí), celou návštěvu v Miletíně uzavřela.

Páteční dopoledne 5. 5. 2023 nás očekávali v odloučených Montessori třídách ZŠ Na Habru. Průvodcem byl pan ředitel Chalupa a opět bylo možné zažít výuku všemi smysly.

Dotazů zaznělo hodně, nafoceno dostatek zajímavého materiálu a svým vyprávěním k celkovému dojmu přispěl i pan Švamberk, který před lety stál u zrodu právě Montessori tříd v Hořicích.

Jsme rádi, že naše území a především zástupci našich škol připravili naší milé návštěvě zajímavý, pracovně inspirativní program.

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více