CO JSME JEŠTĚ STIHLI V ZÁŘÍ

Na konci měsíce září jsme měli poměrně napilno. Hořice díky našemu pozvání navštívil vysokoškolský pedagog Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D., aby pohovořil o Komenského pojetí výchovy dětí, a ukázal používání jeho výchovných metod v současnosti. Název jeho přednášky „Bít, či nebít?“ pak předznamenal jedno z témat závěrečné diskuze s posluchači.

Dále jsme pro naše pedagogy a pracovníky z podpůrných vzdělávacích institucí zorganizovali workshop rétoriky s názvem „Poslouchají mě vůbec?“, který vedl Radek Petráš řečník a stand-up komik. V průběhu tohoto zcela prakticky zaměřeného kurzu se zúčastnění učili získávat a udržet pozornost posluchačů, dostali návod, jak vést záživný monolog, užitečný dialog a jaké nástroje k tomu použít. Všichni si vše vyzkoušeli na vlastní kůži, aby okamžitě získali zpětnou vazbu na své snažení.

A do třetice jsme pro mateřské školky v regionu zakoupili tři diagnostické sady iSophy, které napomáhají k zjišťování školní zralosti dětí. Díky ní lze získat informace o míře školní připravenosti dítěte v sedmi klíčových rozumových oblastech (grafomotorice, matematických představách, prostorové a časové orientaci, zrakovém a sluchovém vnímání a také ve verbálním myšlení).

V září jsme tedy nezaháleli a pevně věříme, že současná epidemiologická situace nám nezabrání uskutečnit naše naplánované říjnové aktivity. Podpořte nás např. návštěvou divadelního představení Sněhová královna 8.10.2020 v divadelním sále na radnici v Hořicích.

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Přehlídka volnočasových organizací - zábavné odpoledne v parku
01. 09. 2022    
14:00 - 17:00
6. ročník přehlídky volnočasových organizací na Hořicku s názvem Nuda? ... neznáme!!! proběhne už tradičně 1. září od 14. hod. v hořických Smetanových sadech.

Další články

VÝCHOVA KE CTNOSTEM

Celodenní akreditovaný seminář Výchova ke ctnostem se po dvou termínových přesunech uskutečnil v pátek 1. července – v první prázdninový den. Zázemí pro

číst více

HOP SEM, HOP TAM

DOBROVODSKÁ ZÁBAVNÁ  STEZKA Chcete vzít děti na výlet do přírody? Máte rádi hádanky, luštění a různé kódy? Pak právě pro Vás

číst více