ZÁPŮJČKY VZDĚLÁVACÍCH POMŮCEK

Když jsme v začátcích projektu přemýšleli, jakými aktivitami podpořit naše školy v území, padl mimo jiné i návrh na nabídku různorodých zápůjček do škol.

První, co jsme pořídili, byly polytechnické hračky robotická včelka Bee-Bot, digitální mikroskopy a mluvící skřipce. V další vlně jsme naši nabídku rozšířili o dřevěnou sadu puzzle a frotážovou sadu na téma Ptáci kolem nás, které jsou určeny především pro děti v mateřských školách nebo do družin. Pro žáčky prvního stupně ZŠ jsme v tomto kalendářním roce zakoupili dvě sady stavebnice Lego WeDo, ze kterých lze sestavit a naprogramovat jednoduché roboty. Nezapomněli jsme ani na pedagogy, pro které jsme pořídili sadu metodických listů Učíme se v zahradě, knihu Ilustrované včelařství a do mateřských škol zapůjčujeme i diagnostické sady i-Sophi pro určování školní zralosti předškolních dětí a míry zralosti 4-5-tiletých. V současné době přemýšlíme nad vhodnými pomůckami pro žáky 2. stupně ZŠ, abychom naši nabídku zápůjček obohatili i o vzdělávací pomůcky pro starší žáky.

Hlavním smyslem našich zapůjčovacích aktivit je především snaha nabídnout školám nové, nevyzkoušené pomůcky, jejichž pořízení si samy nemohou dovolit nebo by jejich koupi zamítly právě proto, že s nimi nemají žádnou zkušenost. A protože se soubor našich zápůjček postupně rozšiřuje, vytvořili jsme v tomto roce jednoduchý kalendář, ve kterém naleznete všechny nabízené pomůcky i informaci o jejich dostupnosti.

Pokud chcete nahlédnout do kalendáře zápůjček, najdete ho  zde

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více