Vydali jsme logopedickou brožuru Na slovíčko s opičkou

Dovolujeme si představit naši nově vzniklou logopedickou příručku s názvem Na slovíčko s opičkou, která vznikla ve spolupráci s Šárkou Jankovskou, speciální pedagožkou a logopedkou ze Speciálně pedagogického centra Jičín. O ilustrace se postaral student gymnázia Jindřich Horák.

Tato publikace je určena pro všechny rodiče malých dětí, kterým by měla pomoci k včasnému odhalení poruchy řeči u svého potomka. Veřejnosti ji poskytneme ZDARMA. Distribuce proběhne přes mateřské školy v regionu a částečně také na plánovaném setkání, které se uskuteční 29.září od 15:30 v MŠ Pod Lipou v Hořicích, kde bude publikace představena rodičům. V případě zájmu o účast na tomto setkání se hlaste přes google formulář zde.

Rodič v této brožuře nalezne základní informace o vývoji řeči a jejích poruchách, se kterými se u svých dětí může setkat. Na dalších stránkách je pozornost zaměřená na jednotlivá věková období, a co by v nich dítě mělo zvládat nejen v oblasti řeči, ale také sluchového a zrakového vnímání, bez kterých správný vývoj řeči není možný. Součástí každé sekce jsou úkoly pro rodiče a dítě, kde si ověří, zda danou dovednost zvládá či nikoliv. V samém závěru jsou uvedeny kontakty na odborníky z našeho regionu, na něž se lze v případě potřeby obrátit. Součástí brožury je také literatura doporučená pro práci s dětmi, dětské hry či vhodné aplikace pro tablet, vše ověřeno praxí.

Dle slov autorky, které uvedla na tiskové konferenci pořádané u příležitosti vydání logopedické brožury na samém konci srpna, je „…úroveň komunikačních dovedností dnešních dětí alarmující. Děti se začínají rozmlouvat později, na což se následně vážou i poruchy výslovnosti hlásek a snížená srozumitelnost jejich promluvy“. Věříme, že se naše snaha podpořit a rozvíjet rodičovské kompetence setká se zájmem a napomůže k včasnému odhalení řečových poruch dětí v rodinách.

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více