Psychohygiena pro učitele

Věděli jste, že syndromem vyhoření jsou nejvíce ohroženy profesní skupiny, které pracují s jinými lidmi – učitelé, lékaři, policisté, manažeři? Proto jsme tento a minulý týden uspořádali pro naše pedagogy v regionu dva webináře s názvem “Psychohygiena pro učitele aneb práce se stresem a zvyšování psychické odolnosti”. Mají za sebou totiž velmi náročný rok plný změn, zákazů a omezení nejen v osobním, ale i pracovním životě, a to už je pořádná nálož.

Oběma webináři nás provázela sympatická a energická lektorka Ing. Mgr. Radka Loja – psycholožka, koučka a autorka či spoluautorka knih Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost, Emoce pod kontrolou a Empatická a asertivní komunikace. Cílem těchto dvouapůlhodinových online setkání bylo zprostředkovat pedagogům návod, jak pracovat se stresem, jak mu předcházet, jaké použít techniky pro jeho odbourání, zkrátka jak si zachovat duševní a potažmo i fyzické zdraví. Vyhnout se náročným životním situacím asi není dost dobře možné, ale můžeme se na ně připravit tím, že si osvojíme různé relaxační techniky, které nám, když je to třeba, pomohou od nahromaděného stresu. Vědomá práce se stresem spočívá i ve zvýšené všímavosti ke svým emocím nebo různým tělesným projevům, které, když se je naučíme pozorovat, velmi zeslabí svou intenzitu a ponechají prostor pro konstruktivní řešení problémů. Jako každá dovednost, potřebuje i zvládání stresu pravidelný nácvik. Proto bychom na tyto webináře rádi navázali praktickým kurzem relaxačních a komunikačních technik. Klidné a vyrovnané učitele totiž potřebujeme!

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Přehlídka volnočasových organizací - zábavné odpoledne v parku
01. 09. 2022    
14:00 - 17:00
6. ročník přehlídky volnočasových organizací na Hořicku s názvem Nuda? ... neznáme!!! proběhne už tradičně 1. září od 14. hod. v hořických Smetanových sadech.

Další články

VÝCHOVA KE CTNOSTEM

Celodenní akreditovaný seminář Výchova ke ctnostem se po dvou termínových přesunech uskutečnil v pátek 1. července – v první prázdninový den. Zázemí pro

číst více

HOP SEM, HOP TAM

DOBROVODSKÁ ZÁBAVNÁ  STEZKA Chcete vzít děti na výlet do přírody? Máte rádi hádanky, luštění a různé kódy? Pak právě pro Vás

číst více