KDYŽ SE ŘEKNE BÁSNIČKA

Recitační soutěž žáků 1. stupně malotřídních škol na Hořicku

Setkání milovníků poezie proběhlo v pondělí 30. května 2022 v přednáškové místnosti Městské knihovny Hořice. Tato akce navázala na obdobnou soutěž Milovický recitátor, jehož tradice byla přerušena dvěma covidovými zimami.

Soutěžní klání bylo rozděleno do dvou kategorií 2.-3. třída a 4.-5. třída, do kterých bylo přihlášeno 24 statečných kluků a holčiček ze ZŠ Dobrá Voda, ZŠ Chodovice, ZŠ Jeřice, ZŠ Milovice a ZŠ Podhorní Újezd/Vojice – tedy ze všech malotřídních škol v ORP Hořice. Porota, která sestávala z vedoucí knihovny, vedoucí dramatického kroužku, učitele českého jazyka a literatury a zástupkyně projektu MAP II,  to neměla s vyhodnocením vůbec snadné. Děti recitovaly básně známé i neznáme, vtipné i vážné, některé dokonce vlastní tvorbu. Bylo těžké vybrat ty nejlepší z každé kategorie, kteří dostali odměnou nejen diplom, ale také knihu nebo stolní hry a školní pomůcky. Svou malou odměnu si však odnesli i ostatní účastníci soutěže. Čekal na ně nejen pamětní list, ale hlavně poukázka na zmrzlinu do hořické cukrárny, čímž se snad podařilo rozehnat smutek některých neoceněných dětí. A kdo se umístil na stupních vítězů?

Kategorie 2.-3. třída

  1. Místo

Diana Macko, ZŠ Milovice

Ema Odvárková, ZŠ Milovice

  1. Místo

Natálie Dušková, ZŠ Chodovice

Dominik Šubrt, ZŠ Chodovice

  1. Místo

Vojtěch Laňar, ZŠ Podhorní Újezd a Vojice

Kategorie 4.-5. třída

  1. Místo

Karolína Soukupová, ZŠ Chodovice

Anežka Bartošová, ZŠ Podhorní Újezd a Vojice

  1. Místo

Ema Sodomová, ZŠ Chodovice

Elen Jungová, ZŠ Dobrá Voda

  1. Místo

Matěj Málek, ZŠ Jeřice

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více