Kde se tvoří a boří sebevědomí dětí

Na druhou polovinu listopadu jsme pro rodiče i pedagogy připravili webinář, kterým provázel lektor vědomé komunikace s dětmi Zdeněk Okleštěk.

Účastníci měli možnost vyslechnout z pohodlí svých domovů mnoho zajímavých informací a praktických návodů na to, jak budovat zdravé sebevědomí dětí a jak s nimi komunikovat, aby nás chtěly poslouchat. Za velké zamyšlení rozhodně stojí paradox, že sebevědomí dětem srážíme přílišnou péčí. V dobré víře a snaze udělat pro své ratolesti to nejlepší, jim umetáme cestičky tam, kde to není vůbec nutné a chráníme je více, než je třeba – bereme jim jejich pokusy něco zdolat (Spadneš! Umažeš se!), nenecháme je vyjadřovat, obstaráváme jejich věci (Udělám to rychleji a lépe.), vnucujeme jim svou cestu a nenecháme je nést zodpovědnost. Dalšími neprospěšnými aspekty pro budování sebevědomí jsou nepřiměřené reakce na neúspěchy, tlak na výkon a potřeba děti stále hodnotit. Jako rodiče jsme až příliš v zajetí starých vzorců toho, co jsme kdysi sami zažili, a není vůbec snadné, se z toho vymanit. Buďme shovívaví k sobě i dětem, místo výčitek použijme empatii a berme děti takové, jaké jsou.

Pokud vás lektorův přístup zaujal, podívejte se na jeho webové stránky https://suctou.zdenekoklestek.cz, kde najdete další informace včetně možnosti připojit se 1x za 14 dní k online poradně zdarma.

Akce a události
<< Čvn 2022 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Další články

HOP SEM, HOP TAM

DOBROVODSKÁ ZÁBAVNÁ  STEZKA Chcete vzít děti na výlet do přírody? Máte rádi hádanky, luštění a různé kódy? Pak právě pro Vás

číst více