Jak proběhla 1. Logopedická online poradna?

Ve čtvrtek 6.5.2021 jsme uspořádali 1. logopedickou online poradnu s hořickou logopedkou Mgr. Pavlínou Lacinovou na téma Vývojové poruchy řeči u dětí (6-7 let) před zahájením povinné školní docházky.

Cílem tohoto setkání bylo poskytnout pedagogům a rodičům předškoláků nezávaznou možnost konzultovat řečové problémy dětí v souvislosti s jejich nástupem do školy. Všichni účastníci mohli v rámci přihlašovacího formuláře napsat předem svůj konkrétní dotaz, aby měli jistotu, že se k danému tématu lektorka v průběhu poradny vyjádří, zároveň měli možnost napsat své otázky v průběhu akce do chatu nebo vstoupit do setkání naživo.

Online poradnu uvedla lektorka krátkým shrnutím parametrů pro školsky zralé dítě (kognitivní schopnosti, sociální zralost, úroveň pozornosti a soustředění, úroveň hrubé a jemné motoriky, dostatečně rozvinutá řeč, výslovnost a sluchové vnímání) a indikátorů, které naopak ukazují na nutnost odkladu školní docházky. Následně pak přešla k zodpovězení předem zaslaných otázek, které měla tematicky roztříděné do několika skupin. Každá odpověď zahrnovala teoretickou i praktickou část s konkrétními tipy pro nácvik problémových hlásek, rozvíjení motoriky mluvidel a sluchového vnímání. Na závěr doporučila lektorka publikace vhodné pro nácvik jednotlivých problémových oblastí.

Z reakcí účastníků je zřejmě, že se náš první pokus na uspořádání online poradny setkal s úspěchem. V rámci dalšího setkání, které proběhne 8. června od 16:30 hod. se budeme věnovat navazujícímu tématu Poruchy řeči a vývojové poruchy učení (mladší školní věk), na které se můžete přihlásit ZDE

Akce a události
<< Čvn 2022 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Další články

HOP SEM, HOP TAM

DOBROVODSKÁ ZÁBAVNÁ  STEZKA Chcete vzít děti na výlet do přírody? Máte rádi hádanky, luštění a různé kódy? Pak právě pro Vás

číst více