Setkání s řediteli, zástupci a vedoucími pracovníky MŠ, ZŠ a školských zařízení

Co se děje v projektu zaměřeném na podporu vzdělávání – MAP III

Ve dnech 20. – 21. dubna 2023 jsme společně s řediteli, zástupci a některými pedagogy škol a školských zařízení našeho ORP Hořice vyjeli do krásného prostředí Hospitalu Kuks. Hlavním cílem tohoto setkání bylo přivést všechny pozvané k jednacímu stolu, aby vedle zhodnocení předchozích projektů, diskutovali o nápadech a námětech pro další období MAP (Místní akční plán vzdělávání pro ORP Hořice), které začne v lednu 2024. Tento projekt bude nést již pořadové číslo IV.

Místní akční plány vzdělávání realizujeme na našem území už od roku 2016 a od té doby byly pod jejich hlavičkou připraveny mnohé akce, společná setkání, přednášky či soutěže, a to jak pro veřejnost a pedagogy, tak i pro žáky základních škol a děti škol mateřských. Možná si vzpomenete na besedy s Andrejem Drbohlavem, každoroční přehlídku volnočasových organizací s názvem Nuda? Neznáme! konanou vždy na začátku školního roku ve Smetanových sadech v Hořicích nebo jste zaregistrovali vydání regionální učebnice Podchlumí – Místo, ve kterém žijeme, máme ho rádi a chceme se o něm dozvědět víc.

Nyní pilně pracujeme na podobě další fáze projektu MAP, a to samozřejmě nejde bez hlavních aktérů, tedy zástupců ze škol samotných. Letošní setkání na Kuksu se neslo v duchu příprav nových aktivit a témat, které by školy přivítaly a které by především podpořily práci pedagogů a vzdělávání našich dětí.

Pracovní nasazení všech přítomných bylo vysoké, nápadů zaznělo hodně a k naplnění účelu společného výjezdu jistě přispělo i velmi příjemné a podnětné prostředí citlivě zrekonstruované památky.

 

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více