S MAPem Podchlumím

7 holovouských šifer

Na cyklostezce z Hořic (Hrachovce) do Chodovic objevily na asfaltu kreslené  obrázky. Jsou součástí nové naučné stezky – 7 HOLOVOUSKÝCH ŠIFER, kterou pro veřejnost připravila pracovní skupina pro podporu matematické gramotnosti, jenž pracuje pro projekt MAP II.

Na stránkách města Hořice – https://horice.org/ a zde na naše webu (odkazy níže), jsou připraveny propozice a pracovní listy pro jednotlivé věkové kategorie dětí a žáků, kteří mohou při svém pobytu na cyklostezce Hořice – Chodovice nabízené úkoly vyzkoušet. Stačí si tedy nezapomenou tužku a můžete vyrazit na příjemnou procházku, která prověří nejen fyzickou zdatnost, ale i matematické a logické uvažování a neopomene ani kreativitu každého účastníka.

Přejeme všem hodně zdaru!

 

Propozice

Podklady pro MŠ

Podklady pro první stupeň ZŠ

Podklady pro druhý stupeň ZŠ

 

Kytice miletínských otázek

Pracovní skupina pro čtenářskou a matematickou gramotnost si pro Vás připravila další stezku, ve které si procvičíte nejen matematické úkony, ale i český jazyk nebo vlastivědu. Stezka kopíruje naučnou stezku K. J. Erbena v Miletíně. Pracovní listy si můžete vytisknout nebo vyzvednout v informačním centru Mateřídouška v Miletíně.

 

Propozice

Podklady pro MŠ

Podklady pro ZŠ I. stupeň – verze A1

Podklady pro ZŠ I. stupeň – verze B1

Podklady pro ZŠ II. stupeň –  verze A2

Podklady pro ZŠ II. stupeň – verze B2

 

Šifrovaná s MAPem

Připravili jsme pro vás ve spolupráci s organizací Junák – český skaut, středisko Hořice tři sady šifer, které se můžete vydat rozluštit na cyklostezku vedoucí z Hořic-Hrachovce do Chodovic (viz značky vedle čísel jednotlivých úkolů, které naleznete i na cyklostezce). Nebo si pro své děti vytvořte vlastní trasu šipkované o sedmi zastaveních kdekoliv ve vaší obci a naše šifry v průběhu šipkované vyluštěte. Až budete mít úkoly splněné, zadejte tajenku do google formuláře níže a vygenerujte si za odměnu diplom!

Šifrovaná_kategorie_MŠ

Šifrovaná_kategorie_1.stupeň_ZŠ

Šifrovaná_kategorie_2.stupeň_ZŠ

Diplom zde

 

Hop sem, hop tam – Dobrovodská zábavná stezka

Naše nová stezka je určena mladším dětem z mateřských škol nebo žákům 1. stupně základních škol. Ale nudit se nebudou ani starší – sourozenci nebo rodiče či učitelé. S pracovním listem v ruce zde mohou luštit, měřit, hádat a poznávat zajímavosti, které jsou spojené s řadou místních soch. Celá stezka není příliš dlouhá, pouhých 1,5 km. Její začátek je v Dobré Vodě nedaleko domu č. p. 30. Pracovní listy naleznete v knihobudce naproti ohradě s oslíkem a slepicemi nebo je možné je stáhnout níže. Vyberte si jednu ze dvou variant lišící se pouze různými obrázky.

Putovani 1.0 fin_opraveno

Putovani 1.1_fin_opraveno

 

Geocaching aneb Keškovaná Podchlumím

CO JE GEOCACHING (česky „keškovaná“)?

 • kombinace sportu a turistiky, jež využívá družicového polohového systému k hledání skryté schránky (=pokladu tzv. cache/keš) pomocí zeměpisných souřadnic

PRO KOHO JE NAŠE KEŠKOVANÁ?

 • je určena všem zájemcům, především žákům ZŠ

KDE NAJDU PODKLADY PRO HLEDÁNÍ A DALŠÍ INFORMACE?

 • Na Informačním centru (IC) v Hořicích, Miletíně, Obecním úřadě (OÚ) v Cerekvici nad B., Knihovně v Ostroměři (pí. Němečková), popř. na MAS Podchlumí (kancelář v Holovousích 39)

 JAK NA TO?

 • Vyzvednout si kartičku na sbírání samolepek
 • základem je pracovní list pro každé místo: Hořice, Ostroměř, Miletín a Cerekvice n. Bystřicí; ke stažení pod příspěvkem níže
 • vyluštit hádanky vedoucí k souřadnicím a podle nich najít 4 kešky

CO JE CÍLEM?

 • nalézt 4 poklady-krabičky, kde budou samolepky a části vtipného příběhu
 • v každé z nich si vzít samolepku a opsat část příběhu
 • na kartičku nalepit 4 různé samolepky z krabiček
 • složit text příběhu a předat ho na map@podchlumi.cz

Odměnou získáte příběh z našeho okolí a navíc pro 5 vylosovaných jsou připraveny zajímavé ceny, pokud zašlete kompletní text do 30.9. 2022!

 KDO KEŠKOVANOU PŘIPRAVIL?

 • Pracovní skupina pro čtenářskou a matematickou gramotnost v rámci projektu MAP pro ORP Hořice II (více na maphorice.cz)

KAM POSLAT SLOŽENÝ PŘÍBĚH A ZÍSKAT TAK DALŠÍ PŘEKVAPENÍ?

 Prosím udržujte krabičku v pořádku i pro hledače, kteří přijdou po vás. Pokud najdete kešku poškozenou či prázdnou, prosím kontaktujte nás na výše uvedeném emailu. Děkujeme!

PRACOVNÍ LISTY KE STAŽENÍ:

CEREKVICE1

HOŘICE

Miletín

Ostroměř

 

 

Akce a události
<< Bře 2022 >>
PÚSČPSN
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3