Naše NOVÁ REGIONÁLNÍ UČEBNICE je na světě!

Na konci léta spatřila světlo světa nová regionální učebnice nazvaná PODCHLUMÍ – Místo, ve kterém žijeme, máme ho rádi a chceme se o něm dozvědět víc.

Tisková konference u příležitosti jejího vydání a křest publikace samotné se stali vyvrcholením tříapůlletého snažení všech autorů a zároveň také našeho projektu MAP II zaměřeného na podporu vzdělávání na Hořicku. Autory textů jsou regionální učitelé a historička, kteří se scházeli po dobu téměř čtyř let v Pracovní skupině pro místně zakotvené učení. O ilustrace se postaraly dvě (dnes už bývalé) studentky Hořického gymnázia, fotografie poskytlo Městské muzeum a galerie v Hořicích, OÚ Dobrá Voda u Hořic a několik dalších spolupracovníků. Grafické zpracování a tisk zajistilo hořické studio Rejman Fine Arts. Všem velice děkujeme. Jsme nesmírně rádi, že je učebnice dílem místních patriotů, takže z ní vřelý vztah k obcím a krajině, kde autoři žijí, přímo čiší.

V příštích dnech rozvezeme učebnice do základních škol našeho regionu a věříme, že najde své uplatnění v hodinách vlastivědy, přírodovědy, zeměpisu i dějepisu a bude dobrou oporou pro učitele i žáky. Tištěná publikace je rozšířena o elektronickou verzi s pracovními listy a aktivními prokliky a také o školní sešity, jejichž přebal s motivy typickými pro náš region ilustrovala studentka osmiletého gymnázia v Hořicích.

Zajímá vás region, ve kterém žijete?  Pak neváhejte a podívejte se na naši novou učebnici Podchlumí zde: https://maspodchlumi.cz/regionalni-ucebnice

 

 

 

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více