Malá digitální univerzita (MDU)

Po znovuotevření škol a školek jsme se i my mohli opět navrátit k pozastaveným projektům prezenčního vzdělávání dětí. Jedním z nich je Malá digitální univerzita, která plynule navazuje na již absolvované programy Malé technické univerzity v MŠ a 1. a 2. třídách ZŠ v minulých letech.

Začátkem května navštívila MDU se svým programem Malý datový expert ZŠ a MŠ v Jeřicích a Chodovicích. Ve dvou dnech proběhly celkem čtyři programy pro jednotlivé třídy MŠ a ZŠ, ve kterých se děti hravou formou a bez použití digitálních technologií seznamovaly se základními principy přenosu dat, učily se rozlišovat mezi kabelovým a bezdrátovým připojením, zjistily k čemu je dobrý vysílač, jak se přenese fotografie klauna vyfocená v cirkuse do kamarádova počítače vzdáleného několik kilometrů, jak může signál překonat vysoké pohoří nebo obrovský oceán či k čemu slouží optický kabel.

V průběhu programu děti zdaleka nebyly jen pasivními posluchači, ale aktivně se zapojovaly do plnění různých úkolů, které simulovaly přenos dat z fotoaparátu v cirkuse přes datové centrum do počítače kamaráda za využití kabelového či bezdrátového přenosu a nutnosti překonat různé překážky. Proto se ke slovu dostaly hravé pomůcky jako dřevěné kostky, skládací obrázek nebo lego pro vystavění jednotlivých zastávek obrázku a překážek na jeho putování od startu až do cíle. Děti tento způsob nenásilné osvěty velmi bavil a věříme, že už se těší na navazující podzimní program s názvem Co je to internet.

či

 

Akce a události
<< Lis 2021 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Další články

Komunikace školy s rodiči

Ve středu 10. listopadu jsme uspořádali webinář s psychologem a speciálním pedagogem Davidem Čápem, který se kromě psychologického poradenství věnuje i podpoře

číst více