Malá digitální univerzita (MDU)

Po znovuotevření škol a školek jsme se i my mohli opět navrátit k pozastaveným projektům prezenčního vzdělávání dětí. Jedním z nich je Malá digitální univerzita, která plynule navazuje na již absolvované programy Malé technické univerzity v MŠ a 1. a 2. třídách ZŠ v minulých letech.

Začátkem května navštívila MDU se svým programem Malý datový expert ZŠ a MŠ v Jeřicích a Chodovicích. Ve dvou dnech proběhly celkem čtyři programy pro jednotlivé třídy MŠ a ZŠ, ve kterých se děti hravou formou a bez použití digitálních technologií seznamovaly se základními principy přenosu dat, učily se rozlišovat mezi kabelovým a bezdrátovým připojením, zjistily k čemu je dobrý vysílač, jak se přenese fotografie klauna vyfocená v cirkuse do kamarádova počítače vzdáleného několik kilometrů, jak může signál překonat vysoké pohoří nebo obrovský oceán či k čemu slouží optický kabel.

V průběhu programu děti zdaleka nebyly jen pasivními posluchači, ale aktivně se zapojovaly do plnění různých úkolů, které simulovaly přenos dat z fotoaparátu v cirkuse přes datové centrum do počítače kamaráda za využití kabelového či bezdrátového přenosu a nutnosti překonat různé překážky. Proto se ke slovu dostaly hravé pomůcky jako dřevěné kostky, skládací obrázek nebo lego pro vystavění jednotlivých zastávek obrázku a překážek na jeho putování od startu až do cíle. Děti tento způsob nenásilné osvěty velmi bavil a věříme, že už se těší na navazující podzimní program s názvem Co je to internet.

či

 

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Další články

PF 2023

Přijměte od nás přání krásných vánočních svátků a všeho dobrého do nového roku 2023. Sdílejme a inspirujme se navzájem, podporujme mezilidskou

číst více