Konec roku, konec čtení…a nebo ne?

Konec roku, konec čtení? Ale kdepak. Číst přeci můžete každý den.

To jen naše čtenářská výzva už je u konce. O co šlo?

Žáci základních škol v ORP Hořice se na podzim zúčastnili besedy se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, která se na malou chvíli stala detektivem a pátrala po šikovných čtenářích. Pátrání bylo úspěšné a do výzvy se zapojily téměř všechny školy v území. Žáci obdrželi autorčiny podepsané knihy a s nimi pak navštěvovali kamarády z mateřských škol a předčítali jim.

Na nejvyšší level čtení povýšila základní škola Hořice, Komenského s paní učitelkou Famfulíkovou. Žáci 7. – 8. tříd vytvořili neúnavné čtecí komando, které četlo, jak v první třídě, tak v dalších dvou mateřských školách. Jejich síla spočívala nejen ve čtecích schopnostech, ale také ve výborném hereckém a hudebním výkonu. A i když není pochyb o tom, že by snad předškoláci na jejich vystoupení zapomněli, pro jistotu byly vyrobeny medaile a záložky do knih, které dětem z mateřinek vždy připomenou příběh Lumpíčka a Rošťandy.

Nelenili ani žáci ze základní školy Eduarda Štorcha v Ostroměři. Každý čtvrtek chodili číst dětem do MŠ. Žáci 1. a 2. třídy napsali dopisy, které putovali přímo do Bílovce za autorkou. Odměnou jim byla odpověď s poděkováním a zaslání krásných záložek do knížky.

Výzvu přijala také základní škola Jeřice, Dobrá Voda, Chodovice, Chomutice a Ostroměř. Zapojeny jsou i další školy a školky, takže netrpělivě čekáme, zda ještě nebudou zaslány informace o čtení.

Všem zúčastněným tímto děkujeme a nebuďte smutní, pokračování Vás nemine. Už teď víme, že můžete začít zdokonalovat čtení a připravovat se na další autorku Ivu Procházkovou, která k nám zavítá na podzim 2020.

Akce a události
<< Čvc 2021 >>
PÚSČPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Další články