Divoká symfonie v hořické knihovně

Čtenářsko-hudební setkání dětí z MŠ s knihou Divoká symfonie od Dana Browna

Znáte dětskou knihu od Dana Browna Divoká symfonie? Ano, opravdu myslím toho Dana Browna, který napsal Šifru Mistra Leonarda! Tento autor už zabrousil i do dětských vod, a to velmi zdařilým a nápaditým způsobem. Napsal knihu hravých básniček, ve kterých maestro Myšák seznamuje děti se svými zvířecími kamarády. Kniha je doplněna nádhernými ilustracemi, ve kterých se skrývají různé rébusy, a navíc je obohacena orchestrálními skladbami věnovanými jednotlivým zvířátkům, které lze přehrát pomocí chytrého telefonu. Není divu, že právě tuto knihu si vybrala Městská knihovna Hořice, aby ve spolupráci s Mgr. Kristýnou Šolcovou připravila velmi zdařilý program, jehož návštěvu jsme velmi rádi nabídli všem MŠ v našem regionu.

Autorky programu využily všech předností této knihy – hravé básničky ze života zvířat, krásné ilustrace a hudební doprovod, které posloužily jako odrazový můstek pro rozličné aktivity čtenářské, hudební i pohybové, jejichž pestrost pomohla bez problémů udržet pozornost dětí po celou dobu cca 60-ti minutového setkání. Těší nás, že je o představení zájem a všechny termíny jsou do konce školního roku rozebrány.

Prohlédněte si fotografie ze setkání z tohoto týdne s MŠ Pod Lipou.

Akce a události
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Další články

Komunikace s rodiči

“Jak důstojně a profesionálně zvládnout i krizovou či afektovanou situaci v komunikaci s rodiči?” “Jak předcházet zbytečným nedorozuměním a jakou roli

číst více